Masaż gorącymi kamieniami to zabieg który łączy w sobie elementy masażu klasycznego, aromaterapii, akupresury i termoterapii. W całym organizmie rozmieszczone są tzw. ośrodki energii zwane  "czakrami". Masażysta oddziałując poszczególnymi technikami wyrównuje przepływ energii organizmu. Ciepłe kamienie wulkaniczne w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię, przywracając jej prawidłowy przepływ w głównych kanałach i czakrach energetycznych ciała. W efekcie zmniejsza się napięcie mięśni, poprawia przepływ krwi i limfy oraz przyspiesza metabolizm. Masaż ma więc działanie zarówno fizjoterapeutyczne (lecznicze) - może być wykorzystywany także jako uzupełnienie terapii u chorych cierpiących na różne schorzenia nerwowo-mięśniowe; jak i relaksacyjne - oddziaływanie olejków eterycznych, masażu drenującego i akupresury ciepłym kamieniem wpływa rozluźniająco i odstresowująco na cały organizm.

Masaż ten polega na rozgrzaniu kamieni bazaltowych do odpowiedniej temperatury 40C°-70 C°(jest ona dopasowana do indywidualnych odczuć pacjenta), następnie część kamieni zostaje ułożona na ciele a pozostałe kamienie wykorzystywane są do samego masażu.

Wpływ masażu gorącymi kamieniami:

1.Skóra:
- poprawa odżywienia skóry poprzez zwiększenie drenażu limfatycznego
i ukrwienia, a tym samym zwiększenie jej elastyczności i jędrności

2. Mięśnie: 
- rozluźnienie napiętych mięśni
- poprawa ukrwienia i odżywienia komórek mięśniowych
- usuwanie toksyn
- przyspieszenie regeneracji po wysiłku

3.Układ nerwowy
- działanie uspokajające i relaksujące
- łagodzenie objawów stresu

4.Ogólne:
- przyspieszenie metabolizmu (korzystne dla osób
z cellulitem)
- podniesienie odporności i zwiększenie progu bólu

S
eria masaży gorącymi kamieniami to 10 zabiegów, przy czym trzy pierwsze powinny być wykonywane codziennie natomiast kolejne - dwa do trzech razy w tygodniu.