Czekolada - źródło energii i najpopularniejsze lekarstwo na melancholię. Zwiększając poziom serotoniny i endorfin w mózgu, poprawia nastrój, wzmacnia psychikę, ponadto zawarte w czekoladzie antyoksydanty spowalniają proces starzenia.

Swoisty kult czekolady nie jest wymysłem naszej kultury - narodził się już w cywilizacji Majów. Jej walory docenili także Aztekowie, to po nich przejęliśmy traktowanie czekolady jak afrodyzjak i kojący balsam.
Do Europy czekolada dotarła w czasie szesnastowiecznych odkryć geograficznych.                        

Podczas zabiegu ciało czerpie właściwości odżywcze, a nasycone silnym zapachem zmysły są zaspokojone i nie potrzebują już dodatkowych doznań smakowych. Mówiąc wprost, doświadczamy słodyczy, nie tyjąc. Specjalnie przygotowana masa czekoladowa ma właściwości odżywcze - jest bogata
w witaminy A, E, F, mikroelementy (magnez, cynk, żelazo) oraz flawonoidy (naturalne antyoksydanty). Dzięki  zawartości kofeiny również pobudzające ukrwienie i wygląd skóry. Zabieg rozpoczyna się czekoladowym peelingiem całego ciała. Po szybkim prysznicu zostaje wykonany odprężający masaż ciepłą czekoladą. Następnie ciało pokryte czekoladową masą przykryte zostaje odpowiednim okryciem ułatwiającym wchłanianie czekoladowych wartości. Przez 20 minut pozostajemy w stanie pełnego relaksu. Podczas gdy nasza skóra korzysta z dobroczynnych cech czekolady, w całym pomieszczeniu unosi się upajający zmysły słodki zapach.

Efekty: równowaga psychiczna, aksamitnie gładka, miękka, wypielęgnowana i gruntownie nawilżona skóra oraz towarzyszący jeszcze długo po zabiegu, poprawiający nastrój zapach czekoladowy.

Czekolada to źródło energii i najpopularniejsze lekarstwo na melancholię;  jej zapach  zapewnia poprawę nastroju, bez zbędnych kilogramów!